19 Nisan 2012 Perşembe

NEWS IS BACK!!!


Yamapi ve Nishikido Ryo'nun ani ayrılışlarının ardından akıbeti belirsiz olan NEWS grubu geri dönüş sinyalleri vermeye başladı. Önce Johnnys resmi web sitesinde gizemli bir geri sayım başladı. Hayranlar merakla rakamların sıfırlanacağı anı bekliyorlardı. Rakamların sıfırladığı an siteye o kadar çok hayran akın etti ki tarihinde ilk kez Johnny's in sitesi birkaç saatliğine çöktü. Aynı anda Japon trendinde NEWS bir numaradaydı. Durum düzelip siteye giriş yapıldığında artık NEWS 4 kişilik yeni yüzüyle hayranlarını karşıladı.Üstelik yeni bir single ve Best Albüm müjdesiyle birlikte. Hatta singledan 15 saniyelik bir teaser bile yayınlanmıştı. Bir de tur müjdesi geldi mi! Hayranlar şimdiden heyecan içindeler.


NEWS grubu bundan sonra Koyama, Tegoshi, Shige ve Massu'dan ibaret olacak. Bence çok da iyi olacak. Zaten Yamapi ve Ryo'nun ses olarak gruba bir katkısı yoktu ki. İkisinin de sesinde hiçbir orjinallik yok. İkisi de sadece görüntüleriyle grubun önünde yer almaya çalışıyorlardı. 4 kişilik NEWS in de çok iyi işler yapabileceğine inanıyorum ben. Umarım bu durumdan kendilerini kurtarırlar. KAT-TUN gibi onların da yollarına devam edebilmelerini istiyorum.Kuroki Mesia sonunda hamile olduğunu bazı basın gruplarına çektiği faxlarla doğruladı. Dört aylık hamile olduğunu, ilk aylarında çok zor günler geçirdiği ve durumu stabil olmadığı için açıklamadıklarını ama artık durumunun çok daha iyi olduğunu belirtmiş. İyi bir anne ve baba olabilmek için ellerinden geleni yapacaklarını yazmış. Sanki söylemese bilmeyecektik. Aylar önce büyük annesi sonra da Jin çoktan açıkladılar bile zaten :P


Bu arada Jin tarafından kötü haberlerim var. Jin önümüzdeki ay çekimlerine başlanması planlanan GTO serisinin remake dizisinin baş rolünden çekildi. Kendi isteğiyle değil elbette. İddialara göre evlilik haberinden sonra bir araya gelen yapımcılar ve Johnnys yetkilileri durumu değerlendiriyorlar. Johnnys Jin'in projeden çıkarılmasını istiyor. Zaten Jin'in evliliğinden sonra onu bu projede istemeyenler çoğunluktaydı, yapımcılar da duruma olumlu yaklaşınca Jin projeden çıkarılmış. Beklentilerin aksine Kame Dream Boys'u mazeret gösterip rolü kabul etmeyince, teklifi ret edince şimdilerde iki adam öne çıkmaya başlamış. Biri Arashi'nin yıldızlarından Matsumoto Jun, diğeri de KAT-TUN un bir diğer üyesi Tanaka Koki. Hatta Koki'nin saçlarını bu yüzden Jin'in stiline çevirdiği ve yer alacağı gizli projenin bu dizi olduğu söylentisi giderek güçleniyormuş. Bu yüzden Johnny'nin onu sinemaya götürdüğü ve projeden bahsettiği iddia ediliyor. Rol kime giderse gitsin orjinalinin reytinglerine asla ulaşamayacağı için şimdiden vasat bir uyarlama olacağı kesin gibi. Kame projeyi ret etmekle akıllılık etti. Ne kadar iyi olursa olsun orjinali zaten mükemmel olduğu için devamlı eleştirilecekti.


Japonya'nın ünlü rockçularından GACKT Tommy Hilfiger Omotesando eventinde Amerikalı aktrist Jessica Alba ile bir araya geldi. Onunla böyle bir ortamda karşılaşacağını hiç düşünmediğini söyleyen GACKT normalde İngilizceyi tercih etmesine rağmen o kadar gergindi ki İngilizceyi bırakıp Japonca olarak söyleşisini yaptı.

VİDEO : http://www.dailymotion.com/video/xq6b4a_tv-gackt-opening-of-tommy-hilfiger-store-with-jessica-alba-2012-04-17_shortfilms#from=embed


Yamapi daha yeni singlelı AI, Texsas ın ateşi soğumadan yepyeni singleının haberini verdi. Popüler animelerden Toriko'nun kapanış şarkısı olarak da kullanılacak olan parçanın adı " Love Chase " Bu Yamapi'nin solo olarak seslendirdiği bir parçasının ilk defa bir animede kullanılacağı anlamına geliyor. Bu yüzden oldukça heyecanlı. Yukarıdaki yeni -ve de iğrenç- dergi çekimlerinde omuzlarına kadar uzamış olan saçlarını da kısalttığı dikkatlerden kaçmadı.

Toyota'nın Japonya'daki yüzü olarak yer aldığı yeni reklamlarında Fransız oyuncu Jean Reno ile birlikte rol aldı. Saçlarını kısaltmadan önce çektiği reklamda saç şeklinden kıyafetine iğrenç ötesi olmuş. Yahu kim giydiriyor bu adama böyle salak şapşal şeyleri bi anlasam...TVXQ yani Tohoshinki grubunun Japonya'da verdikleri konser turu TONE Tokio Dome konserleriyle devam etti. Tam üç gün ard arda konser vererek toplamda 165.000 fana ulaşan grup böylelikle Tokio Dome da ard arda üç gün konser veren yabancı şarkıcılar listesinde Michael Jackson ve Backstreet Boys'un ardından üçüncü sıraya oturdu. Toplamda 25 şarkı seslendirdikleri konserlerinde fanların grubun rengi olan kırmızı ışık kalemleriyle yarattıkları görsel şölen fazlasıyla beğenildi. Fanların bu gösterisi Kırmızı Okyanus olarak adlandırılıyor. Yunho hayranlarına teşekkür ederken gözyaşlarını tutamadı. Ama açıkçası ben onların Kore'ce şarkılarını Japonca şarkılarından daha başarılı buluyorum. Japonca şarkılarında hep bir pelteklik oluyor aksandan dolayı. Ayrıca düzenledikleri fan meetinge tamı tamına 100bin fan katılım göstermiş. 
KAT-TUN un canlı konser turu devam ediyor. Hiroshima konserlerinden sonra geriye sadece iki şehir kaldı. Merakla Tokio Dome ve Sendai konserlerini bekliyorum. Şimdi Hiroshima konserlerinin detaylarına geçelim,


* Hiroshima konserlerinin ilk gününde Kame Nakamaru'nun geçen sene verdiği hediyeyi hala açmadığını söylemiş. Koki de hala açmadığını söyleyince Maru epeyce bozulmuş. Ama bütün üyeler onun hediye seçiminde berbat olduğunda hem fikir olmuşlar :D

* İlk günkü konserde MC tam 1 saat sürmüş. Kame, Ueda ve Koki durmaksızın konuşmuşlar, seyirciler de durmaksızın gülmüşler.

* Ueda şarkılar öncesinde önce motivasyon olmam lazım deyince Kame bunun üstünü başını aramaya başlamış. Motivasyon düğmesini bulmak için. :D Ueda elbette kızararak kaçmış.

* AnAn dergisinden bahsetmişler ve bu derginin tamamen erotic hikayelerden oluştuğunu söylemişler. Ueda AnAn'ı bir kızın inlemesi şeklinde telaffuz etmiş. " An~An~ " :D


* Ueda Kame'nin bir esprisine o kadar çok gülmüş ki sonunda gözlerinden yaşlar gelmiş. 

* Dream Boys'tan bahsederken Maru Kame'ye " Cast şimdiden belli mi? " diye sorunca onun arkasındaki Koki boks yapmaya başlamış. Beklenti içinde olduğunu daha iyi belli edemezdi herhalde. İki kere Kame'nin yanında yardımcı rolde oynadı, kimyaları güzel, iyi de anlaşıyorlar. Bu sene de kendisini Dream Boys'da görmek isteriz.

* Eski şarkılarından TABOO yu söylemeye çalışmışlar ama bütün üyeler şarkının sözlerini hatırlamakta başarısız olmuş. :D Sonra Ueda ve Maru bir yerden şarkıyı yakalayınca birbirlerini işaret ederek " Biz hatırlıyoruz! " diye sevinmişler.

* PERFECT şarkısındaki dans esnasında Ueda dışında herkes hata yapmış. Ueda en dikkatli performanslarından birini yaptığını çünkü diğerleri hata yaptığı için en iyisini yaparak öne çıkmak için elindeki şansı değerlendirdiğini söylemiş. :D


* Koki yeni saç stiliyle sahnedeymiş. Saç şeklinin feci şekilde Jin'in saç şekline benzediğini ama ona Jin'den daha fazla yakıştığı söyleniyor. Kame cesaret edip " Sen saçına perma mı yaptın? " diye sorunca Koki çok utanmış, her zaman yaptığı gibi bir eliyle gözlerini kapatmış. Ueda da sorunca Koki iyice utanmış, bunu fark edince elbette diğerleri Koki'nin üzerine gidip onu daha fazla utandırmaya çalışmışlar :D Koki saçlarını bir proje için bu şekilde yaptığını ve bir süre böyle kullanacağını söylemiş.


* Maru da saçlarına fön çektirmiş ama konser boyunca onları düzeltip durmuş. Diğerleri bir fark göremediklerini söyleyerek ona işkence etmişler. :D Kame de oldukça eğlenmiş Maru'nun saçlarıyla.

* Koki Johnny-San'la birlikte Titanik'i seyretmeye gittiğini söyleyince Kame de iş görüşmek için Johnny'nin evine gittiğini, görüşmeleri sırasında bir yandan da Maru'nun dizisini seyrettiklerini, tam da gay sahnesine denk gelince Kame kendini oldukça gergin hissettiğini söylemiş. Hahaha düşünemiyorum bile Kame, Johnny ve gay sahnesi olan bir dizi aynı odada. :D


* Maru'nun kameralara oyunlar yapamadığını dünya alem biliyor. Ondan kameraya bakıp şirinlikler yapmasını istemişler. Çok şekermiş gerçekten de, seyirci ona bayılmış. Kame girdi sonunda adamın kanına, öğretti ona idol numaraları yapmayı.

* Sahne arkası turunda bir hayran Maru'nun konser sonlarında devamlı " Marry Me! " şeklinde bağırmasına gönderme yaparak " Eğer Japonya'da birden fazla kişiyle evliliğe izin verilirse lütfen benimle evlen! " demiş. Maru gülümseyerek başıyla onaylamış. :D

* İkinci günkü sahne arkası turunda Kame daha yeni duştan çıktığı için saçları hala ıslakmış ve üzerinde koyu mor bir bornoz varmış. Yüzünde gram makyaj da bulunmadığı halde fanlar onun kusursuz göründüğünde hemfikir olmuşlar.


* İkinci gün yine NeverXOver şarkısı esnasındaki dansları esnasında seks pozisyonlarını canlandırmışlar. Junno havaya doğru yaklaşık 40 santim kadar güçlü vuruşlar yapınca bütün fanlar kyaaaa moduna girmiş. Maru en utangaçlarıymış. Hayal edebiliyorum hahaha :D

* Koki hayranlara konser vermedikleri bu 2 yıl içinde ne yaptıklarını sormuş. Kame " Büyük ihtimalle Kanjani8 veya Hey Say Jump konserlerine gitmişlerdir. Ama şimdi biz geri döndük, onlar da geri döndüler. " demiş.


Kame'nin reklamları ardı ardına boy göstermeye devam ediyor. Son olarak AOKİ reklamlarının yenisi yayınlandı. Bir zamanların sıska delikanlısının aranılan takım elbise mankeni olacağını kim tahmin edebilirdi ki? O gülümseme yok mu o gülümseme tuş ediyor her izleyişimde :) Saniyede 1000 kare çekebilen çok özel bir kamera ile çekim yapılmış.


VİDEO 1 : http://www.youtube.com/watch?v=7CBS1OXWqXY&feature=youtu.be

VİDEO 2 : http://www.youtube.com/watch?v=UugXYnQHqCU&feature=player_embedded

KAMERA ARKASI : http://www.youtube.com/watch?v=_8fTg0olmJQ&feature=youtu.be

Kame'nin Panasonic satışlarına etkisini şöyle görebilirsiniz :DKAT-TUN Shounen Club Premium'a katıldı. Önce grup olarak LOCK ON u seslendirdiler. Sonra Ueda ve Maru'yla söyleşi yapıldı. Ardından Ueda, Junno ve Maru sadece piyano ve Maru'nun beatboxu eşliğinde yeni albümleri CHAIN in en sevilen baladlarından biri olan Hodoukyou'yu seslendirdiler. Öyle başarılıydı ki... Sadece Kame'nin partında Ueda'nın sesini yadırgadım ama işte KAT-TUN bu dedirttiler bana. KAT-TUN u ben sadece Kame için sevmiyorum. Böylesine yetenekli şarkıcılar oldukları için de seviyorum. Her biri ayrı bir değer benim gözümde.

Bütün söyleşi ver performanslar

PART 1 : http://www.tudou.com/programs/view/BpowRolg7rY/

PART 2 : http://www.tudou.com/programs/view/gQZypBOXb60/?resourceId=100160095_01_08_02


Sadece gözlerini kapatıp dinleyin... Sanırım bundan daha iyi bir haber bitişi olamazdı. Haftaya görüşürüz jayneee!

Hodoukyou
Main Vocal: Ueda
Backing Vocal: Junno
Beatbox/ Vocal: Nakamaru
Piano Accompaniment: Taichi (TOKIO)

Bu köprünün üzerinde evine doğru sürükleniyorum. Görülecek bir şey olmasa bile… Bu beni mutlu ediyor…Hiç yorum yok:

Yorum Gönder